Masz pytania? Chcesz się zapisać?
+48 575770019 ZAPISZ SIĘ

PIERWSZY RAZ? ODBIERZ RABATY 30%, 20% & 15%

Sekrety depilacji brazylijska i depilacji hollywood

10.01.2022

Jakie są różnice najpopularniejszych zabiegów depilacji miejsc intymnych? 

Depilacja miejsc intymnych nazywana jest często bikini hollywoodzkie oraz bikini brazylijskie. Coraz bardziej modne jest obecnie usuwanie owłosienia z miejsc intymnych, nie tylko w części, ale i w całości.  

  • Na czym polega depilacja hollywoodzka?  
  • Jak wygląda depilacja brazylijska?  
  • Czym różnią się te dwa rodzaje zabiegów?  
  • Czy można je wykonać w domu?  

Omawiamy wszystkie wątpliwości i różnice oraz metody depilacji miejsc intymnych. 

Depilacja brazylijska czy depilacja hollywoodzka? 

Obecnie w Wax Clinic zabieg depilacji miejsc intymnych jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów.  Natomiast jeszcze kilka lat wstecz temat depilacji miejsc intymnych był tematem dość kontrowersyjnym tematem.  

Bikini hollywoodzkie, jak i brazylijskie można uzyskać, goląc się maszynką, depilując depilatorem elektrycznym czy stosując kremy. Te metody depilacji dają jednak krótkotrwałe efekty i nie są najlepszym rozwiązaniem dla delikatnych miejsc intymnych. Dlatego depilacja hollywoodzka oraz depilacja brazylijska najczęściej wykonywana jest woskiem lub pastą cukrową. Można także skorzystać z zabiegów laserowego usuwania owłosienia. 

Bikini hollywoodzkie i brazylijska depilacja – podstawowa różnica 

Depilacja brazylijska 

Najpopularniejsze jest bikini brazylijskie, którego nazwa pochodzi od słynnego salonu w Nowym Jorku, gdzie po raz pierwszy została wykonana brazylijska depilacja. Jego założycielkami są siostry z Brazylii i stąd właśnie wzięła się nazwa. 

Zabieg polega na usunięciu włosków z miejsc intymnych, pozostawiając jedynie niewielki, wąski paseczek na wzgórku łonowym. W czasie zabiegu usuwa się włoski z łona, warg sromowych, pośladków oraz okolic między nimi. Jednym słowem depilujemy niemalże całe miejsca intymne, pozostawiając niewielką fryzurkę na wzgórku łonowym, tuż nad łechtaczką. 

Depilacja hollywoodzka 

W Wax Clinic wykonywana jest od nazwą bikini brazylijskie. Jednak można się spotkać również z tą nazwą w internecie. Jest to depilacja całkowita, bez zostawiania jakichkolwiek włosków (paseczka). W czasie zabiegu usuwa się wszystkie włoski z całych stref intymnych, włącznie z depilacją pośladków oraz przestrzeni między nimi. Całkowita gładkość depilacji hollywoodzkiej zaczyna powoli dominować nad częściową depilacją w bikini brazylijskim. 

Jak przygotować się do zabiegu? 

Po pierwsze włoski muszą mieć odpowiednią długość. Zbyt krótkie sprawią, że depilacja się nie powiedzie. Zbyt długie spowodują zdecydowanie większy ból w czasie zrywania wosku. 

Najlepiej zapuścić włoski na długość 0,5-1,0 cm. Jeśli Twoje włoski są za długie, możesz je przyciąć nożyczkami bądź maszynką elektryczną przed wizytą. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie korzystaj z sauny, solarium oraz zrezygnuj z kąpieli słonecznych. Na dzień przed samym zabiegiem, wykonaj dokładny peeling peeling, który ma za zadanie zapobiec wrastaniu się włosków po depilacji. Pamiętaj, aby nie nakładać żadnych balsamów czy olejków, ponieważ natłuszczona skóra uniemożliwi przyklejenie się wosku. 

Różne metody depilacji - wosk czy pasta cukrowa? 

Każda z tych metod polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulką, w związku z czym obie to metody bolesne. Niemniej jednak de pilacja cukrowa jest bardziej dokuczliwa niż depilacja woskiem, szczególnie w przypadku miejsc intymnych. Wynika to z metody nakładania pasty “pod włos” co sprawia, że ten moment jest mocno nie przyjemny. W przypadku wosku moment nakładania na skórę jest miły, wosk nakładany jest zgodnie ze wzrostem włosa, dzięki czemu wosk przyjemnie zatapia się wokół włosów. Najlepszym wyborem jest Super Wax, który jest naturalnym woskiem na bazie wosku pszczelego. Jest on porównywalny do pasty cukrowej pod tym względem, jednak dużo bardziej przyjemny w zastosowaniu.  

Tuż po zabiegu bikini brazylijskie skóra może być lekko podrażniona czy zaczerwieniona. Jednak podrażnienie mija w tym samym dniu lub do 2 dni u części osób.  

Czy to zabieg krępujący? 

Jednym z powodów, dla których obawiamy się zabiegu depilacji miejsc intymnych jest dyskomfort psychiczny. Krępująca sytuacja związana z oglądaniem miejsc intymnych przez osobę trzecią sprawia, że czujemy się skrępowane. Tymczasem zabiegi te są dzisiaj tak popularne, że nie powinny budzić stresu. Wiele kobiet porównuje je z każdym innym zabiegiem wykonywanym u kosmetyczki. 

Jeśli postawisz na profesjonalny salon, z pewnością odczujesz dbałość o komfort pacjenta. W Wax Clinic każda klientka otrzymuje jednorazową bieliznę, która sumiennie zakrywa miejsca intymne. Spod niej kosmetyczka odsłania kolejno depilowane strefy, co sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy. 

Doświadczona kosmetyczka potrafi także w bardzo dużym stopniu zniwelować dyskomfort poprzez prawidłowe i profesjonalne wykonanie depilacji. Szybkie i komfortowe usunięcie wosków z miejsc intymnych, to domena profesjonalnych salonów kosmetycznych. W Wax Clinic wykonałyśmy 100 000+ zabiegów depilacji woskiem i przez to mamy w nich ogromne doświadczenie. 

Po zabiegu skóra będzie gładka przez nawet 2-4 tygodnie, a z każdym kolejnym zabiegiem włoski będą rosły wolniej i staną się coraz słabsze. Dzięki temu kolejne depilacje nie będą już tak bolesne. Dlatego warto wykonać pierwsze kilka zabiegów regularnie co 3-5 tygodni. 

Pielęgnacja bikini po zabiegu 

Nie wolno stosować silnych mydeł ani płynów na bazie alkoholu. Zaleca się, aby nie wystawiać depilowanych stref na działanie promieni UV do czasu, aż podrażnienie całkowicie zniknie. Abstynencja dotyczy również wizyt na basenie czy ćwiczeń fizycznych. Chodzi o to, aby dodatkowo nie podrażniać zaczerwienionej skóry. 

Warto również zadbać o odpowiednie jej nawilżenie, a także regularne złuszczanie za pomocą peelingów, co zapobiegnie wrastaniu się włosków po depilacji. Przed kolejnym zabiegiem nie korzystaj z maszynki. Jeśli włoski odrosną, poddaj się kolejnemu zabiegowi depilacji woskiem. Maszynka jedynie wzmocni włoski i sprawi, że kolejne depilacje znów będą bardzo bolesne. 

Kontakt

ZAPISY online (24/7): www.moment.pl & www.booksy.com

Tel: +48 575 770 019 (czynny w terminach otwarcia salonu)

Jeśli jesteś w okolicy to wpadnij do nas. Wóczas my zapiszemy Cię on-line.

24 - 26 grudnia salon jest zamknięty. Zaraszamy od 27 grudnia w standardowych godzinach.

Godziny otwarcia:

Pn - pt     10 - 20

Sb             10 – 18*

* Sb 10 - 16 /od 1 października do 31 marca/

 

Wax Clinic

ul. Sienkiewicza 12/14 róg ul. Marszałkowskiej i Moniuszki

METRO Świętokrzyska (1 min. od wyjścia nr 4)

PARKING przy ul. Moniuszki

 

KONTAKT:

OCENA: Jesli masz uwagi do naszej pracy lub funkcjonowania salonu, napisz: ocena@waxclinic.pl

BIURO: Pisz do mnie jeśli moim ludziom nie udało się Ci pomóc. Możesz też pisać z pochwałami :-)

Katarzyna Dworak: katarzyna.dworak@waxclinic.pl

KURSY DEPILACJI WOSKIEM: Akademia Wax Clinic

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
Instagram Smooth Clinic

Stronę zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com
Cześć, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.