Masz pytania? Chcesz się zapisać?
+48 575770019 ZAPISZ SIĘ

PIERWSZY RAZ? ODBIERZ RABATY 30%, 20% & 15%

Kiedy najlepiej robić depilację woskiem?

09.10.2023

Wiele osób ma wątpliwości, kiedy wybrać się na depilację woskiem. Decyzję należy podjąć w odpowiednim momencie, żeby w ciepłe dni móc cieszyć się gładką skórą i bez zbędnego skrępowania odsłaniać ciało na plaży. Usuwanie włosów woskiem jest bardzo skuteczne i w pełni bezpieczne. Warto zdecydować się na ten zabieg, ponieważ daje gwarancję dokładnej eliminacji owłosienia na 3-4 tygodnie, a z czasem osłabić cebulki włosów i mieć gładkie ciało przez długi czas. Ogromnym atutem depilacji woskiem jest jej bezbolesny przebieg oraz brak potrzeby używania maszynki do golenia czy różnych chemicznych preparatów. W gabinecie Wax Clinic oferujemy profesjonalną depilację woskiem. Nie zwlekaj i umów się do nas jeszcze dziś!

Kiedy najlepiej wykonać depilację woskiem?

Depilację woskiem najlepiej wykonywać, kiedy wszystkie włosy są w fazie wzrostu zwanej anagenem. W ten sposób usuwamy cały włos, wraz z cebulką i czekamy ok 2-3 tygodnie, aż w jego miejsce pojawi się kolejny. Po czym poznać, że włos jest we właściwej fazie? Po tym, że jego długość ma ok 0,5 cm.

Fazy wzrostu włosa określają cykl jego życia – od wzrastania aż do obumierania. Wypadanie niewielkiej liczby włosów jest więc całkowicie naturalne.

Fazy wzrostu włosa – anagen, katagen, telogen… co to znaczy?

Każdy mieszek włosowy na ciele człowieka jest genetycznie zaprogramowany do produkcji określonej liczby włosów – np. w przypadku skóry głowy mieszek jest w stanie wytworzyć 20-30 nowych włosów w ciągu całego życia. Jednak cykle wzrostu poszczególnych włosów nie rozpoczynają się i nie kończą się w tym samym momencie, dlatego u ludzi, w przeciwieństwie do zwierząt, nie występuje linienie, czyli wypadanie wszystkich włosów jednocześnie. Cykl wzrostu włosa dzielimy na 3 fazy:

Faza Anagenu

1. Anagen – faza wzrostu. Jest to najdłuższy etap w życiu włosa, w którym zachodzą podziały komórkowe umożliwiające wzrost włosa. W tym etapie wytwarzana jest melanina, czyli barwnik warunkujący kolor włosa. W zależności od miejsca na ciele długość tej fazy może się różnić. Na przykład, około 85% wszystkich włosów głowy znajduje się w fazie anagenu, który trwa od 2 do 6 lat, podczas gdy tylko 10% wszystkich włosów brwi znajduje się w tej fazie zaledwie przez 1-2 miesiące. Z tego względu zapuszczenie długich włosów na głowie jest możliwe, podczas gdy włoski brwi rosną tylko do określonej długości, następnie wypadają. Etap wzrostu uwarunkowany jest przede wszystkim działaniem androgenów, ale zależy także od uwarunkowań genetycznych, wieku, płci i stanu zdrowia, w tym stresu i chorób.

Faza Katagenu

2. Katagen – faza przejściowa. Jest to etap stosunkowo krótki, bo trwa od 1 do 2 tygodni. W tym czasie cebulka włosowa powoli traci przyczepność, a mieszek włosowy zanika. Jedynie 0,5–1 % włosów znajduje się w tej fazie.

Faza Telogenu

3. Telogen – faza spoczynku. W tym etapie włos przesuwa się w kierunku powierzchni skóry. Brodawka zbliża się do opuszki, stymulując powstawanie nowych komórek – macierzy włosa. Stary włos wypada, czym kończy się etap telogenu. W tym miejscu tworzy się nowy włos i cykl życia włosa zaczyna się ponownie. Włosy w fazie telogenu tracą barwnik – melaninę. Telogen trwa od 6 tygodni (wąsy) do 4 miesięcy (włosy na głowie). Dla przykładu w tej fazie znajduje się 13% włosów na głowie, 80% włosów na rękach i nogach i aż ok. 90% włosów brwi.

Kontakt

ZAPISY online (24/7): www.moment.pl & www.booksy.com

Tel: +48 575 770 019 (czynny w terminach otwarcia salonu)

Jeśli jesteś w okolicy to wpadnij do nas. Wóczas my zapiszemy Cię on-line.

24 - 26 grudnia salon jest zamknięty. Zaraszamy od 27 grudnia w standardowych godzinach.

Godziny otwarcia:

Pn - pt     10 - 20

Sb             10 – 18*

* Sb 10 - 16 /od 1 października do 31 marca/

 

Wax Clinic

ul. Sienkiewicza 12/14 róg ul. Marszałkowskiej i Moniuszki

METRO Świętokrzyska (1 min. od wyjścia nr 4)

PARKING przy ul. Moniuszki

 

KONTAKT:

OCENA: Jesli masz uwagi do naszej pracy lub funkcjonowania salonu, napisz: ocena@waxclinic.pl

BIURO: Pisz do mnie jeśli moim ludziom nie udało się Ci pomóc. Możesz też pisać z pochwałami :-)

Katarzyna Dworak: katarzyna.dworak@waxclinic.pl

KURSY DEPILACJI WOSKIEM: Akademia Wax Clinic

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
Instagram Smooth Clinic

Stronę zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com
Cześć, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.