Masz pytania? Chcesz się zapisać?
+48 575770019 ZAPISZ SIĘ

PIERWSZY RAZ? ODBIERZ RABATY 30%, 20% & 15%

Dlaczego depilacja woskiem jest bardziej popularna od depilacji laserowej?

05.08.2021

Dlaczego depilacja woskiem jest bardziej popularna od depilacji laserowej? 

W Wax Clinic specjalizujemy się w depilacji woskiem. Co miesiąc wykonujemy kilkaset depilacji, głównie nóg i bikini, ale także wszystkich części ciała. Dla stałych Klientek mamy kartę Wax Clinic, z którą można znacznie zaoszczędzić, ok 30% przy każdej wizycie. 

Co powoduje, że wiele klientek wybiera depilację woskiem, a nie depilację laserową? Zrobiłyśmy ankietę, której wynikami dzielimy się z Wami poniżej  

Okazało się, że największe znaczenie ma dla Was dostępność, czyli fakt, że depilacja woskiem jest stosowana od dziesięcioleci, a lasery zostały wprowadzone stosunkowo niedawno. 

Kolejnym aspektem jest czas, który należy przeznaczyć na depilację. Wosk może być stosowany przez cały rok, wtedy, kiedy tylko macie taką potrzebę. W przypadku wosku, włosy wyrywane są wraz z cebulkami, dzięki czemu po regularnym wykonywaniu zabiegów odrasta ich dużo mniej lub przestają odrastać całkowicie. Dzieje się to całkowicie naturalnie, bez ingerencji sztucznych czynników. Aby depilacja była skuteczna wystarczy odpowiednia długość włosa, dobre produkty, doświadczone kosmetyczki, sprawdzone procedury i mamy super efekty.  

Depilacja laserowa z kolei doprowadza do samoistnego wypadania włosów. Laser powoduje, że z każdym kolejnym naświetlaniem odrasta coraz mniej włosów. Założenie przy depilacji laserowej jest takie, że finalnie nie będzie w danych obszarze włosków.   

Finalnie, obie metody doprowadzają do częściowego lub całkowitego zaniku niechcianego owłosienia.  

Jednocześnie ważne, że depilacja woskiem jest zabiegiem w pełni naturalnym, nieingerującym bezpośrednio w skórę i jej strukturę. Jest to zabieg nieinwazyjny. Podczas depilacji wyrywane są włoski wraz z cebulkami, a nowe włoski odrastają słabsze albo wcale. Kolejną wizytę należy zapanować sobie po 3-5 tygodniach. Regularność wykonywanych zabiegów gwarantuje znaczne zmniejszenie owłosienia, włosy odrastają rzadziej i jest ich mniej. Sam proces odrastania również się wydłuża, dzięki czemu osoby stale depilujące się woskiem, mogą cieszyć się gładką skórą nawet 4 tygodnie. 

Dla naszych klientek ważne było także to, że depilacja woskiem jest dla każdej osoby. Przeciwwskazania są sporadyczne, a są nimi uczulenie na wosk, stany zapalne skóry, świeże rany i blizny, świeża opalenizna, choroby takie jak: łuszczyca.  

W przypadku depilacji laserowej jest wiele ograniczeń. Nie można korzystać z tej metody, jeśli mamy stany zapalne czy zmiany skórne, w okresie ciąży oraz karmienia piersią, przy infekcjach skórnych, opaleniźnie, jeśli przyjmuje się leki antydepresyjne, sterydy lub antybiotyki z grupy tetracyklin, podczas miesiączki w pierwszych trzech dniach cyklu, po spożyciu alkoholu w okresie krótszym niż doba przed zabiegiem, w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych i medycyny estetycznej.  

Kolejnymi przeciwwskazaniami depilacji laserowej są: cukrzyca, choroby endokrynologiczne, przewlekłe choroby skóry, takie jak: łuszczyca, bielactwo, zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków, które mogą owe zaburzenia powodować, nadwrażliwość na światło, jasne włosy (rudawe, siwe, blond). Na włosach ze znikomą ilością lub brakiem melaniny nie będą w pełni skuteczne. 

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty Oli Ciupy, która jest stałą klientką Wax Clinic od 2 lat. Z filmu dowiecie się m. in. czy depilacja woskiem boli, jak często należy powtarzać zabiegi i dlaczego jest ona najleszym sposobem na gładką skórę na dłużej.

Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania, to jesteśmy do Waszej dyspozycji: +48 575770019

Kontakt

ZAPISY online (24/7): www.moment.pl & www.booksy.com

Tel: +48 575 770 019 (czynny w terminach otwarcia salonu)

Jeśli jesteś w okolicy to wpadnij do nas. Wóczas my zapiszemy Cię on-line.

24 - 26 grudnia salon jest zamknięty. Zaraszamy od 27 grudnia w standardowych godzinach.

Godziny otwarcia:

Pn - pt     10 - 20

Sb             10 – 18*

* Sb 10 - 16 /od 1 października do 31 marca/

 

Wax Clinic

ul. Sienkiewicza 12/14 róg ul. Marszałkowskiej i Moniuszki

METRO Świętokrzyska (1 min. od wyjścia nr 4)

PARKING przy ul. Moniuszki

 

KONTAKT:

OCENA: Jesli masz uwagi do naszej pracy lub funkcjonowania salonu, napisz: ocena@waxclinic.pl

BIURO: Pisz do mnie jeśli moim ludziom nie udało się Ci pomóc. Możesz też pisać z pochwałami :-)

Katarzyna Dworak: katarzyna.dworak@waxclinic.pl

KURSY DEPILACJI WOSKIEM: Akademia Wax Clinic

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
Instagram Smooth Clinic

Stronę zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com
Cześć, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.