Masz pytania? Chcesz się zapisać?
+48 575770019 ZAPISZ SIĘ

PIERWSZY RAZ? ODBIERZ RABATY 30%, 20% & 15%

Różne metody depilacji bikini - poznaj różnice korzystania z maszynki, lasera i wosku?

17.06.2022

Depilacja intymna jest tą budzącą najwięcej kontrowersji. Z pewnością wiąże się ona z tak dużą ilością emocji, gdyż dotyczy naszej największej sfery tabu. Jedni na jej temat rozmawiają swobodnie i chętnie. Z kolei inni mają wciąż opory.

Golenie bikini

Korzystanie z maszynki powoduje, że za każdym razem włosy wyrastają coraz mocniejsze i grubsze. W trakcie golenia pozbawiamy się jedynie końcówki włosa, czyli jego znaczna część pozostaje pod skórą i po 1 - 2 dniach skóra staje się szorstka i twarda,gdyż wyrastają z niej ścięte wcześniej przy skórze włosy. Stąd jest to metoda krótkotrwała, która dodatkowo może doprowadzić do podrażnień i wrastających włosów.

Laser

Dometoddługotrwałychnależydepilacjalaserowa.Należyjednakwziąćpoduwagęfakt,żenie zawsze jestskuteczna, ponieważ jejefekty zależą odwielu czynników. W WaxClinic jestwiele klientek,którewcześniejkorzystałyzmetodylaserowejimimowykonaniaseriizabiegównadal mają włosy na linii bikini.

W przypadku depilacji laserowej jest wiele ograniczeń. Nie można korzystać z tej metody, jeśli mamy stany zapalne czy zmiany skórne, w okresie ciąży oraz karmienia piersią, przy infekcjach skórnych, opaleniźnie, jeśli przyjmuje się leki antydepresyjne, sterydy lub antybiotyki z grupy tetracyklin, podczas miesiączki w pierwszych trzech dniach cyklu, po spożyciu alkoholu w okresie krótszym niż doba przed zabiegiem, w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych i medycyny estetycznej.

Kolejnymi przeciwwskazaniami depilacji laserowej są: cukrzyca, choroby endokrynologiczne, przewlekłe choroby skóry, takie jak: łuszczyca, bielactwo, zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków, które mogą owe zaburzenia powodować, nadwrażliwość na światło, jasne włosy (rudawe, siwe, blond). Na włosach ze znikomą ilością lub brakiem melaniny nie będą w pełni skuteczne.

Wosk

Z kolei depilacja woskiem jest metodą naturalną i skuteczną. Efekty są wspaniałe, a skóra pozostajegładki przez2 do4 tygodni. Wrazzregularnym powtarzaniemzabiegówwłosystają się coraz jaśniejsze i jest ich mniej. Stąd jest ona jednocześnie metodą długotrwałą.

Aby depilacja woskiem była jak najbardziej komfortowa i bezbolesna warto się do niej przygotować. Najważniejsze, to za puścić włosy do ok 0,5 cm (około 2 tygodnie od użycia maszynki). Każdą depilację także ułatwia i łagodzi peeling. Złuszczając zrogowaciały naskórek, pomożemy przebić się zbyt słabym włosom. Można również użyć po depilacji kosmetyków z działaniem dezynfekującym i przeciwzapalnym.

Kontakt

ZAPISY online (24/7): www.moment.pl & www.booksy.com

Tel: +48 575 770 019 (czynny w terminach otwarcia salonu)

Jeśli jesteś w okolicy to wpadnij do nas. Wóczas my zapiszemy Cię on-line.

24 - 26 grudnia salon jest zamknięty. Zaraszamy od 27 grudnia w standardowych godzinach.

Godziny otwarcia:

Pn - pt     10 - 20

Sb             10 – 18*

* Sb 10 - 16 /od 1 października do 31 marca/

 

Wax Clinic

ul. Sienkiewicza 12/14 róg ul. Marszałkowskiej i Moniuszki

METRO Świętokrzyska (1 min. od wyjścia nr 4)

PARKING przy ul. Moniuszki

 

KONTAKT:

OCENA: Jesli masz uwagi do naszej pracy lub funkcjonowania salonu, napisz: ocena@waxclinic.pl

BIURO: Pisz do mnie jeśli moim ludziom nie udało się Ci pomóc. Możesz też pisać z pochwałami :-)

Katarzyna Dworak: katarzyna.dworak@waxclinic.pl

KURSY DEPILACJI WOSKIEM: Akademia Wax Clinic

 

 

 

Odwiedź nas na Facebooku
Instagram Smooth Clinic

Stronę zaprojektował i wykonał Konrad z nowosz.com
Cześć, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.
przetwarzanie danych osobowych na ww. zasadach.